Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Zapraszamy na Bakcynalia!

Zapraszamy na Bakcynalia!

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej – Bakcynalia! 🙂

Bakcynalia to największy lubelski festiwal szeroko pojętej piosenki studenckiej, organizowany od wielu lat. Jak piszą organizatorzy festiwalu:

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nieobce są klimaty górskiej Krainy Łagodności, na festiwal BAKCYNALIA do Lublina 6 i 7 listopada . Będzie się dużo działo! To już XXIX edycja naszego festiwalu, prawdziwej epidemii piosenki studenckiej i turystycznej.

Rozpoczynamy w piątkowe przedpołudnie konkursem Małe Bakcynalia, w którym wezmą udział muzykujący uczniowie szkół. Wieczorem wystąpi polsko-serbska grupa Caryna, która przedstawi utwory ze swojej najnowszej płyty „Słowiańska dusza”. Zespół zapowiada również kilka muzycznych niespodzianek. Tego samego dnia odbędzie się jeszcze jeden niezwykły koncert zatytułowany „Już się raczej nie przejmuję”, upamiętniający lubelskiego barda Marcina Różyckiego i prezentujący materiał z niedawno wydanej, jedynej płyty dokumentującej twórczość Marcina.

Ważnym punktem soboty jest Koncert Konkursowy dla wykonawców debiutujących na artystycznej drodze. Natomiast zwieńczeniem festiwalu będzie Koncert Finałowy, podczas którego wystąpią gwiazdy: Elżbieta Adamiak oraz Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie. Zagra również szantowy Syndrom Beczki – jeden z laureatów ubiegłorocznych Bakcynaliów. Nieodłączną częścią Koncertu Finałowego jest też rozdanie nagród i występy zwycięzców tegorocznej edycji Koncertu Konkursowego i Małych Bakcynaliów.

Koncerty to jednak nie wszystkie przygotowane przez nas atrakcje: zapraszamy również na Festiwalowe Spotkania Podróżnicze, Bakcynaliowy spacer szlakiem artystów w Lublina, wernisaż wystawy „Dziecko w podróży” oraz pokoncertowe śpiewanki.

Czekamy na Was 6 i 7 listopada w lubelskiej Chatce Żaka!

SKPB Lublin na festiwalu reprezentować będą nasi przewodnicy Paweł Goleman i Artur Porębski oraz sympatyk Bartosz Jemioła, którzy podczas Festiwalowych Spotkań Podróżniczych poprowadzą swoje prelekcje:

 • Piątek, 6 listopada:
  • 18.00-19.00, Paweł Goleman – „AZJA ŚRODKOWA – OPOWIEŚCI Z JEDWABNEGO SZLAKU”.
   Jeśli chcesz zobaczyć turkusy uzbeckich kopuł, Kirgiza, co z konia ani myśli zsiadać, dumnych i kochających wolność tadżyckich górali, czy niedające się ogarnąć jednym spojrzeniem bezkresne przestrzenie Kazachstanu, Paweł Goleman pokaże zdjęcia i opowie o swojej wyprawie do Azji Środkowej. Sześć tygodni, ponad szesnaście tysięcy kilometrów, jedenaście granic, niepoliczalna ilość wrażeń.
Fot. Paweł Goleman

Fot. Paweł Goleman

 • Sobota, 7 listopada:
  • 15.00-16.00, Bartosz Jemioła – „DZIKA ZIELONA APTECZKA. ZIOŁA PIERWSZEJ POMOCY JESIENIĄ I ZIMĄ?”
   Bartosz Jemioła mówi o sobie: „Wykształcono mnie na farmaceutę lub inaczej jak to woli na pigularza. Do tego można by dorzucić po garści zamiłowania do botaniki i systematyki roślin, funt ziołolecznictwa oraz szczyptę survivalu…”
   Będzie to nieco survivalowa opowieść o roślinach, które zastąpią nam podstawowe medykamenty z naszych turystycznych apteczek, także też podczas jesiennych lub zimowych wypraw w góry. https://www.facebook.com/wkreconywzielone
  • 18:00-19:00, Artur Porębski – „KERALA W UŚCISKU AMMY – INDIE NA CZTERY PARY 2015”.
   Opowieść Pauliny Piaseckiej i Artura Porębskiego o wyprawie z dziećmi do południowo-zachodnich Indii, a w niej m.in. o plantacjach herbaty i kardamonu w Munarze, gigantycznym aszramie Amritapuri, pięknych plażach, wysokich falach i biegających krabach. „Nie spotkaliśmy skrajnej biedy, ani przerażającego brudu. W tej części Indii widać głównie kościoły, były też świątynie hinduskie i meczety. Wśród mieszkańców Kerali jest 20% chrześcijan, panuje stosunkowy dostatek, większość ludzi czyta i pisze. Miejsce godne polecenia na wakacje”

 

10374535_964857840210978_1252946106467060763_nZapraszamy również na koncert naszych przyjaciół z zespołu Caryna, którzy zagrają w piątek o 20.30. Caryna to „międzynarodowy, polsko-serbski projekt muzyczny. Jego członkowie od lat związani są z Łodzią i wpisują się w jej barwną, wielokulturową tradycję. Brzmienie zespołu jest unikalnym połączeniem muzyki polskiej i bałkańskiej przeplatanych autorskimi kompozycjami lidera Łukasza Nowaka. Członkowie grupy oprócz licznych występów w Polsce zaprezentowali się także szerokiej publiczności w wielu krajach Europy. 25 września miała miejsce premiera ich nowej płyty pt. „Słowiańska dusza cz.1”. Usłyszeć na niej można wśród zaproszonych gości np. Zbyszka Stefańskiego – lidera grupy Bez Jacka oraz Basię Beuth – znaną już słuchaczom Krainy Łagodności opolską piosenkarkę. Zespół wykona większość piosenek zamieszczonych na płycie, przygotowując jednocześnie kilka muzycznych niespodzianek – specjalnie na tegoroczne Bakcynalia.”

Jeszcze raz zapraszamy i do zobaczenia na Bakcynaliach! 🙂

Garść przydatnych linków:
Oficjalna strona Bakcynaliów
Wydarzenie na FB
Festiwalowe spotkania podróżnicze na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.