Jan Szajowski (Prezes): 508 231 617
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt@skpb.lublin.pl

Baza

Baza namiotowa i chata SKPB Lublin w Zawadce Rymanowskiej

W lipcu i sierpniu w Zawadce Rymanowskiej działa baza namiotowa SKPB Lublin przy OA PTTK Lublin.

POŁOŻENIE: ok 700 m w górę wsi od cerkwi w Zawadce
ILOŚĆ MIEJSC: 30 na łóżkach + niemal nieograniczona gleba w chatce i spichlerzyku:) + pole namiotowe

Prąd jest (ale można wyłączyć), piec jest, woda w studni (najlepsza ponoć we wsi), potok i letni prysznic dla higienicznych. Ślady św. Jana dla uduchowionych, Słowacja o 10 km dla drugiej grupy uduchowionych (z łac. spiritus). Cergowa dla nadziemnych, jaskinie dla podziemnych. Cerkiew z zachowanym ikonostatasem dla miłośników sztuki wschodniej, a Dukla z barokiem dla miłośników sztuki zachodniej. Droga na Barwinek (i kawał placu podle samej chaty) dla zmotoryzowanych, a nieźle skomunikowane Krosno dla entuzjastów masowej komunikacji, no i krzaki + barszcz Sosnowskiego dla wszystkich innych.

Chata wytrzymała Akcje Wisła i XXX-lecie SKPB. Jej niezależność zapewniona, boć inne zabudowania w odległości odpowiedniej się mieszczą, sąsiedzi życzliwi i przyzwyczajeni, a chyża, sypańczyk, wygódka i 0,89 morgi ziemi wokół (0,5 ha) są wyłączną i pełną własnością OA PTTK w Lublinie, a w suwerennym władaniu SKPB się znajdują.

Uwaga!
Dla turystów odwiedzających bazę w większych grupach, a także poza sezonem turystycznym, tj. od 1 września do 1 lipca, nocleg tylko po uzgodnieniu telefonicznym z opiekunami bazy, 
tel. 607 062 886 (Paweł Goleman) lub 602 384 665 (Anka Śliwa).
Turyści, którzy poza sezonem zamierzają przybyć po godz. 20.00, klucz do chaty znajdą w miejscu WCZEŚNIEJ uzgodnionym telefonicznie.
Prosimy uzgadniać nocleg przynajmniej dobę przed przybyciem na miejsce.

Uwaga na barszcz!

Ostrzegamy przed barszczem Sosnowskiego, trującą rośliną, na którą można się natknąć w okolicach bazy. Więcej informacji: http://www.skpb.lublin.pl/x-plants-czyli-barszcz-sosnowskiego/

Jak do nas trafić

Współrzędne geograficzne: N 49 30 25,0, E 21 44 09,0

 

Za zawadkowy filmik bardzo dziękujemy grupie BardzoPolska.pl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.