Jan Szajowski (Prezes): 508 231 617
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt@skpb.lublin.pl

Rajd na rozpoczęcie sezonu

Rajd na rozpoczęcie sezonu

Z Bychawy na przedmieścia Lublina – Dragi i Aragorn zapraszają na jednodniowy rajd u schyłku lata. Będziemy wędrować po malowniczych terenach środkowej części Wyżyny Lubelskiej.

Wydarzenie na Facebooku

Nasz spacer zaczniemy w Bychawie, a dokładniej udamy się w stronę Podzamcza, gdzie w tafli zalewu przeglądają się ruiny zamku/pałacu. Niedaleko, na stromej lessowej skarpie znajduje się rezerwat przyrody, który chroni rzadką stepową roślinność.
Następnie powędrujemy na północ malowniczą doliną rzeki Kosarzewki i zahaczymy o pochodzące z wczesnego średniowiecza grodzisko w Zdrapach.
W Bychawce postaramy się wam przybliżyć historię charakteryzującego się ciekawym układem przestrzennym kościoła pw. Wszystkich Świętych.
W pobliżu Osmolic Kosarzewka wpada do wijącej się wśród łąk i pól Bystrzycy, na brzegu której pracował niegdyś Modrzewiowy Młyn Wodny – oczywiście obejrzymy sobie ten ponad stuletni zabytek 🙂
Rajd możemy zakończyć przy pętli autobusowej w Prawiednikach (będziemy mieć wtedy w nogach ok. 20 km), ale jeśli będziemy czuć niedosyt chodzenia, istnieje opcja wydłużenia przejścia do pętli przy ul. Żeglarskiej (czyli bonus w postaci Zalewu Zemborzyckiego i dodatkowych 6 km).

Spotkamy się w Lublinie w sobotę 22 września o 7:40 na placu przy dworcu PKP (ul. Dworcowa), skąd odjeżdżają busy do Bychawy. Cena regularna to ok. 6 zł.
Jeśli ilość uczestników przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania, wynajmiemy całego busa.
Powrót do Lublina za pomocą MPK.

Prowadzący: Dagmara Gruba i Artur Kuna
Zapisy pod numerami 510288236 (Dagmara) lub 501398646 (Artur). Prosimy dzwonić po 17:00.
Maile: dagmara.gruba@gmail.com / artur.kuna@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.