Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

50 Rajd Beskid Niski

50 Rajd Beskid Niski

Już po raz 50 zapraszamy Was na jesienne szlaki Beskidu Niskiego. Od 12 października będziemy wędrować do Zawadki Rymanowskiej, gdzie 14.10 wieczorem spotkamy się przy ognisku.

Dlaczego idziemy do Zawadki? Bo w tym roku mija 25 lat odkąd działa tu nasza Chałupa i Baza. Podczas zakończenia będziemy świętować także to wydarzenie oraz przyjęcie do naszego Koła nowego Przewodnika oraz dwójki Sympatyków.

W tym roku proponujemy Wam dwie trasy:
Trasa I – prowadzi ją Marcin (Mar Ko) będzie wędrować od Owczar do Zawadki

Trasa II – Trasa 50+ prowadzona przez Chomika i Gucia, która rozpoczyna się i kończy w Zawadce

Wydarzenie na Facebooku

Poniżej znajdziecie szczegóły obu tras.


Trasa I

Prowadzący: Marcin (na FB Mar Ko).
Kontakt: rajdyzlublina@interia.pl

 

Dojazd na trasę i powrót do Lublina: wynajęty bus. Wyjazd spod Chatki Żaka 12.10. o 4:00.

 

Planowana trasa:
12.10 Owczary – Magura Małastowska – Przełęcz Małastowska – szlak niebieski Wirchne – Banicka Góra – Bartne (nocleg agroturystyka) ok. 23 km

 

13.10. Bartne – Przełęcz Majdan – Świerzowa Ruska – Kotań – Przełęcz Hałbowska – GSB Uroczysko Na Górach – bez szlaku – Myscowa PTSM, ok. 21 km

 

14.10. Myscowa – Szczob – Chyrowa – GSB – Pustelnia św. Jana – Szczob – Cergowa – szlak żółty – Zawadka Rymanowska, ok. 20 km

 

15.10. Jeśli będzie chęć uczestników, to po posprzątaniu Chałupy po zakończeniu spacer na Popową Polanę. Wyjazd do Lublina około 12:00. Planowany powrót w granicach 17:00.

 

Koszt: 400 zł obejmuje wpisowe (w tym koszty organizacyjne, ognisko na zakończenie i znaczek rajdowy), 3 noclegi (agroturystyka, PTSM, Chałupa SKPB Lublin w Zawadce), przejazd busem na trasie Lublin – Owczary i Zawadka Rymanowska – Lublin, zrzutkę na wspólne posiłki (śniadanie, ciepła kolacja gotowana wspólnie oraz kanapki na trasę).

 

Cena nie obejmuje wydatków własnych uczestników – napoje, słodycze itp. Z pieniędzy składkowych będą robione podstawowe zakupy na codzienne trasy (to co potrzebne na kanapki)

Zabierz koniecznie: śpiwór, miskę, kubek, sztućce, nóż, kurtkę przeciwdeszczową, cieplejsze ubrania (polar, bluza), buty trekkingowe, dobry humor.


Trasa II – Trasa 50+

Prowadzący: Chomik i Gucio
Kontakt: przez Fb z Guciem (na FB Radek Gut) lub telefonicznie z Prowadzącymi (502025367).

 

Trasa jubileuszowa 50+
Dla osób po pięćdziesiątce. Dla tych, co w sezonie 23/24 kończą 50 lat lub skończyli wcześniej – nie dotyczy kobiet (wszak Ich o wiek się nie pyta).

 

Spotkanie uczestników 11.10. wieczorem w Zawadce. Dojazd własnymi samochodami. Start trasy z Zawadki 12.10. rano. Noclegi planowane w Hucie Polańskiej, Zyndranowej lub Czeremsze. Powrót do Zawadki 14.10. na zakończenie Rajdu. Trasa w wersji freestyle, zależna od pogody, aktualnej kondycji, drugiego noclegu.

 

Koszt: wpisowe 50 zł, płatne u prowadzących, obejmujące znaczek rajdowy, koszty organizacyjne, organizację ogniska na zakończenie. Nocleg na zakończenie w Zawadce 15 zł (chyba, że jesteś Przewodnikiem SKPB Lublin, to wtedy nie płacisz). Pozostałe koszty- szczegóły u Prowadzących.

 

Zabierz koniecznie: śpiwór, karimata, miska, sztućce, kubek, coś od deszczu i zimna.

Liczba miejsc ograniczona – zostało jeszcze kilka.