Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Zobaczyć K2 i wrócić. Pokaz slajdów

Zobaczyć K2 i wrócić. Pokaz slajdów

Zapraszamy na pierwszy pokaz z cyklu Przez świat. Spotkania z podróżą, współorganizowanego przez ACK UMCS „Chatka Żaka” i SKPB Lublin! 🙂

Na spotkanie otwierające cykl przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – relację z wyprawy do stóp słynnego ośmiotysięcznika K2.

Wydarzenie na Facebooku

UWAGA: Na pokaz slajdów nie ma już wolnych miejsc. Być może uda nam się jednak zorganizować powtórzenie pokazu – będziemy Was informować na bieżąco! 🙂

Tak swój pokaz zapowiada prelegent – nasz Przewodnik Paweł Goleman:

W końcu dotarłem do Pakistanu. Bo ile można żyć i marzyć by zobaczyć na własne oczy najwspanialsze góry świata i stanąć naprzeciw K2.

Trafic tu nie jest łatwo. Biurokracja, wizy, agencja, koszty, kwestie bezpieczeństwa. Wszystko to blednie przy tym, czego doświadczyłem na miejscu. Niezwykła gościnność i uśmiech Pakistańczyków, kolorowa i nieskażona masowa turystyką egzotyka, szalona jazda autem przez góry, karawana przez wielki lodowiec, zapierające dech skalne turnie i budzące zachwyt wielkie szczyty, Skardu, Baltoro, Concordia, K2, Nanga Parbat, w końcu przestały być tylko suchymi obrazami, a stały się rzeczywistością ubraną w niepoliczalną paletę barw, uczuć i wspomnień. 

Zapraszam na opowieść o spełnianiu marzenia. O Pakistanie, jego mieszkańcach i wielkich, ośnieżonych szczytach.

Na opowieść i zdjęcia z wyjazdu w Karakorum zapraszamy 13 listopada o 18.30 do Małej Sali Widowiskowej ACK „Chatka Żaka” w Lublinie. 

Wstęp wolny!