Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Relacje, wspomnienia, podsumowania…

Relacje, wspomnienia, podsumowania…

W ostatnim czasie na stronie panował mały zastój… Pora to zmienić! Zapraszamy do przeglądu krótkich relacji z naszych ostatnich rajdów.

Rajd wokół Wąwolnicy

W listopadzie rajd wokół Wąwolnicy i Rąblowa, mimo dość fatalnych prognoz, okazał się całkiem pogodny – nawet słońce wyszło.

27 osób na szlaku z Magdą i Weroniką wędrowało przez malownicze wąwozy (i nie tylko). Późna jesień też ma swoje uroki.

Cieszymy się, że byliście z nami.

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób

Rajd w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym

Śnieżnie, biało, zimowo i międzypokoleniowo – tak było na grudniowym Rajdzie w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym, który zorganizowaliśmy wspólnie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych. Po polach i lasach prowadził nas Michał Zieliński, nasz przewodnik, a jednocześnie pracownik ZLPK.

Wędrowały z nami 22 osoby – cieszymy się, że byliście na szlaku!

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób i stok narciarski

Rajd doliną Bystrzycy

Podobno nie ma złej pogody tylko źle ubrani ludzie 🙂

I wychodzi na to, że jest w tym sporo prawdy. Ponad 20 osób obecnych na początku lutego na naszym Rajdzie Doliną Bystrzycy to żywy dowód na poparcie tego twierdzenia. A skoro na koniec padły słowa, że było „za krótko” to nic tylko życzyć sobie więcej takich Rajdowiczów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy pod wodzą Łukasza wędrowali z Łuszczowa przez Bystrzycę i obrzeża Turki do Lublina.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób

Wyjazd zimowy… a może wiosenny?

Nasi Kursanci i Kursantki wciąż się szkolą. W lutym odbył się wyjazd, podczas którego mieli możliwość zdobywać umiejętności prowadzenia grupy w terenie.

Na wyjazd mogli zaprosić swoich znajomych, a nasza niewielka, 20 osobowa grupa była trochę króliczkami doświadczalnymi. To nowe doświadczenia związane np. z tym jak dobierać tempo marszu, jak planować wyjścia w różnych warunkach pogodowych, jak elastycznie podchodzić do ułożonej kilka tygodni wcześniej trasy i wiele, wiele innych. Nie mogło też zabraknąć umiejętności nawigacyjnych i panoramek. Mamy nadzieję, że te doświadczenia zaprocentują w przyszłości.

Przez 3 dni wędrowaliśmy przez Pasma Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim oraz przez Małe Pieniny. Wyjazd w założeniu zimowy okazał się błotny i wczesnowiosenny, śnieg spotkaliśmy tylko na Hali Łabowskiej i w jej otoczeniu oraz na Radziejowej. Pogoda nie rozpieszczała, ale plan został wykonany prawie w całości. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Zamek w Rytrze, Leśne Molo w Starym Sączu oraz cmentarz z I wojny światowej na Wzgórzu Pustki.

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób

Rajd Niemce – Lublin

Tak było na początku marca na Rajdzie na niedzielę. Trasę Niemce – Lublin (ok. 18 km) 36 uczestników pod wodzą Łukasza Fiuty pokonało w tempie niemal ekspresowym (aż Przewodnik musiał hamować zapędy). Przełamana została też „klątwa” Łukasza do pogody i o dziwo tym razem nawet świeciło słońce 😉

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i trawa

A kolejny rajd już 23-24.03. Powitamy wiosnę na Roztoczu w nieco bardziej ekstremalny sposób – 24 h i około 70 km. Brzmi jak plan? Szczegóły znajdziesz TUTAJ. A na kolejną jednodniówkę w Skierbieszowskim PK zapraszamy w 20 kwietnia – informacje podamy po Wielkanocy. Na obydwa rajdy będą obowiązywać zapisy.