Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Wszystko o Kazbeku – Pokaz slajdów

Wszystko o Kazbeku – Pokaz slajdów

Zapraszamy na kolejne Spotkanie z podróżą, które tym razem poświęcone będzie Kazbekowi. Spotkanie odbędzie się 19.02 o 18:30 wyjątkowo w Auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, al. Kraśnicka 2D.

Wydarzenie na Facebooku

Wszystko o gruzińskim Kazbeku. 10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek. Poznaj je, aby ich nie powtarzać! czyli o tym jak zaplanować i przeprowadzić wyprawę na Kazbek, która zakończy się sukcesem.

Wydaje się, że w Polsce o Kazbeku (5054 m), czyli o gruzińskim „Lodowym Szczycie”, wiemy już wszystko i że prawie wszyscy już na nim byli. Ta góra zdecydowanie zachwyca i jest wizytówką całej Gruzji, a także najpopularniejszym szczytem tego kraju, na który rocznie próbuje wspiąć się ok. 5000 osób, z czego ponad 70% to Polacy. Tymczasem w internecie wciąż znajdziemy artykuły z przyciągającymi uwagę tytułami sugerującymi, że do wejścia na jego szczyt nie potrzeba nawet rękawiczek. Polscy ratownicy wciąż prowadzą tam bazę ratunkową i w każdym sezonie udzielają pomocy kilkuset wspinaczom, którzy – najczęściej w efekcie złego przygotowania i własnych błędów – narażają siebie na utratę zdrowia, a często nawet życia. Ambasada Polski w Gruzji wciąż ustawia tabliczki ostrzegawcze w języku polskim na trasie prowadzącej na szczyt oraz wciąż apeluje na swojej stronie internetowej o niebagatelizowanie zagrożenia jakim jest wspinaczka na Kazbek. A my wciąż spotykamy podczas ataku szczytowego przypadkowych „spacerowiczów” bez sprzętu, w adidasach i w dresie! Dlatego podczas tego spotkania dowiecie się jak zorganizować wyprawę na Kazbek tak, aby pozostała ona na zawsze najlepszą przygodą w waszym życiu i abyście z tej wyprawy wrócili cali i zdrowi. My, czyli Ewa Stachura oraz Nika Gomiashvili, właściciele oraz przewodnicy Mountain Freaks – Mountain Travel & Adventure Agency – polsko-gruzińskiej agencji górskiej, która została uhonorowana nagrodą THE BEST ADVENTURE TOURISM AWARD przez międzynarodowe jury w konkursie gruzińskiej branży turystycznej, przeanalizujemy wszystkie najczęściej popełniane błędy podczas wyprawy na Kazbek i przekażemy Wam konkretne rady, które pomogą Wam zaplanować waszą wyprawę tak, aby była bezpieczna i skuteczna. Podzielimy się z Wami doświadczeniem, na które składa się ponad 150 naszych wejść na Kazbek, ponad 1000 zorganizowanych przez nas wypraw na Kazbek i ponad 10 lat pracy w charakterze przewodnika wysokogórskiego na Kazbeku. Pokaz ten jest częścią naszej corocznej „trasy pokazowej”, której celem jest zachęcanie do odwiedzenia Kaukazu i zdobywania jego szczytów oraz propagowanie bezpiecznej i świadomej turystyki w gruzińskich górach. Jest to też okazja do spotkania się z nami w Polsce, bo na co dzień mieszkamy i pracujemy w Gruzji.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc przez portal evenea: https://evenea.pl/event/kazbek/