Jan Szajowski (Prezes): 508 231 617
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Świat do góry nogami. Wędrówki po Nowej Zelandii – Pokaz slajdów

Świat do góry nogami. Wędrówki po Nowej Zelandii – Pokaz slajdów

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie z podróżą, które będzie poświęcone Nowej Zelandii. O swoich wędrówkach po kraju z drugiej strony kuli ziemskiej opowie Marek Świtacz.

Wydarzenie na Facebooku

W londyńskiej księgarni podróżniczej zobaczyłem kiedyś przedziwną mapę. Zatytułowana była „ Upside Down World Map” i przedstawiała zarys znanych nam kontynentów i państw odwrotnie, do góry nogami właśnie. Z Nową Zelandią leżącą w miejscu, gdzie w tradycyjnych atlasach znajduje się Europa, a w niej Polska. Zrozumiałem wtedy banalną może, jednak świeżą dla mnie, prawdę, że mapy rysuje się z perspektywy europejskiego odkrywcy i geografa. Także nasze poglądy zależą często od miejsca, w którym żyjemy. Postanowiłem wtedy ruszyć w podróż, by z tamtej perspektywy spojrzeć na świat.

Spotkanie odbędzie się 13.05 o 18:30 w Małej Sali Widowiskowej ACK Chatka Żaka.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez wysłanie wiadomości do profilu Przez Świat. Spotkania z podróżą na Facebooku. Jedna osoba może zapisać maksymalnie siebie i dwie inne czyli łącznie 3 osoby.

Bardzo prosimy o przemyślane rezerwacje i w razie zmiany planów ich odwoływanie, o ile to możliwe nieco wcześniej niż na 15 min przed początkiem spotkania.

Prosimy o punktualne przybycie.