Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Skandynawia – pokaz slajdów

Skandynawia – pokaz slajdów

Witamy w Nowym Roku 2019! 🙂 Naszą tegoroczną aktywność zaczynamy od kolejnego pokazu slajdów z cyklu Przez Świat. Spotkania z podróżą. Tym razem odwiedzimy kraje skandynawskie z Przewodnikiem SKPB Lublin Mateuszem Patorskim.

Wydarzenie na Facebooku

Mateusz swój pokaz zapowiada tak:

W szkole podstawowej przeczytałem książkę Aliny i Czesława Centkiewiczów „Odarpi syn Egigwy” i z wrażenia zjadłem surowe zamrożone w lodówce jajko. Tak obudził się we mnie Zew Północy.
Jestem zapalonym narciarzem posuwistym, czerpię radość z wieczornego rozmarzania w śpiworze, odkopywania namiotu i porannej walki ze sztywnymi butami i spodniami. Piękno nieprzegadanej przestrzeni i radość z wyznaczania szlaku w dziewiczym śniegu to główne magnesy ciągnące mnie na Północ.
Na polarne wycieczki narciarskie z saniami jeździmy od kilku lat, wczesną wiosną. W Norwegii ślady naszych nart pojawiły się w Rondanach, Dovrefjel i Telemarku. W Szwecji w regionie Sylarna -Helags, a w Finlandii dwukrotnie gościliśmy w Parku Narodowych Urho Kekkosena. Na Spitsbergenie spotkaliśmy niedźwiedzia w supermarkecie i zjedliśmy najlepsze w życiu pielmieni i rybną uchę w rosyjskim Barentsburgu. Wybiorę dla Was najlepsze zdjęcia i filmy z tych wyjazdów.
Podczas pokazu pokażę wam świat sprowadzony do dwu kolorów – Bieli i Błękitu. Świat pełen światła, bezkresnych przestrzeni i różnych faktur i odcieni śniegu. Będą renifery i lemingi, gościnne chatki i piękne biwaki, ale przede wszystkim śnieg we wszystkich rodzajach -puch świeży, zmrożony i ziarnisty, gips zbity i przewiany, firn, szreń, lodoszreń i inne których nazwy zna tylko Egigwa wraz z synem.
Zapraszam Was gorąco!

Spotkanie odbędzie się w Małej Sali Widowiskowej ACK Chatka Żaka 14.01 o 18:30.

Obowiązują zapisy. Zapisy przyjmujemy TYLKO przez wiadomość prywatną do profilu Przez Świat. Spotkania z podróżą na Facebooku.
Jedna osoba może zapisać maksymalnie 3 osoby (razem ze sobą czyli siebie + 2 inne).

Ilość miejsc ograniczona do 150 ze względu na pojemność sali i przepisy BHP.

Zapraszamy! 🙂