Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Powitanie wiosny w Lasach Parczewskich

Powitanie wiosny w Lasach Parczewskich

Powitaj wiosnę na rajdzie w Lasach Parczewskich z SKPB Lublin. Będziemy szukać śladów budzącej się do życia po zimie przyrody.

Wydarzenie na Facebooku

Rajd rozpoczynamy w Białce, niewielkiej wsi, która ze względu na bliskość jeziora o tej samej nazwie jest co roku oblegana przez tłumy spragnionych słońca urlopowiczów. Samo jezioro nie jest naszym celem, lecz lasy które go otaczają. Cały dzień spędzimy w jednym z największych kompleksów leśnych na terenie województwa lubelskiego, który w czasie II Wojny Światowej dawał schronienie żydowskim rodzinom. Lasy parczewskie to również tereny prężnego działania oddziałów partyzanckich. W sobotę razem postaramy się odkryć historie, które skrywa w sobie ten gęsty las. Idąc dawnym „Traktem Królewskim” (łączącym Kraków z Wilnem) dojdziemy do stawu młyńskiego, wokół którego utworzono ścieżkę „Bobrówka”. Tam też w przygotowanym do tego miejscu rozpalimy ognisko, więc weźcie ze sobą prowiant. Następnie ostatnia prosta do Ostrowa Lubelskiego, skąd dotrzemy do Lublina.

Rajd prowadzi Angelika Kulczycka
Kontakt i zgłoszenia: angelika.kulczycka94@gmail.com

Koszt udziału = koszt transportu ok. 25-30 zł, zależny od ilości chętnych. Prosimy o w miarę szybkie deklaracje żebyśmy mogli zdecydować jaki transport wybrać i go zarezerwować!