Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Kola dla odważnych – Pokaz slajdów

Kola dla odważnych – Pokaz slajdów

Zapraszamy na kolejne Spotkanie z podróżą. Tym razem naszym gościem będzie Miłosz Huber, który od 20 lat prowadzi badania na Półwyspie Kola.

Wydarzenie na Facebooku

Tak Miłosz opisuje swój pokaz:

Nazywam się Miłosz Huber, z wykształcenia jestem geologiem, z Krakowa (AGH). Od 1999r co rocznie wyjeżdżam w rejon płw Kola (NE Skandynawia) w celach głównie naukowych choć z czasem także i poznawczych. Stamtąd pochodzi także moja żona. Przez te wszystkie lata zbierałem minerały, skały, zajmowałem się roślinami, skażeniem środowiska, ochroną środowiska, rekultywacją terenu itp. Chciałbym opowiedzieć moje przygody, emocje, odczucia związane z podróżowaniem do tej pięknej krainy, w której są interesujące góry, rzadkie minerały, renifery, niedźwiedzie. Latem panuje dzień polarny, zimą -noc polarna. Chciałbym to pokazać, opowiedzieć o tym. Przedstawić także aspekty lokalnej kuchni oraz asymilacje innych potrwa ze świata. Słowem – przybliżyć ludziom tamten rejon i… poniekąd siebie też.

Spotkanie odbędzie się 6.12 o 18:30 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.
Zapisy na wydarzenie odbywają się przez stronę https://evenea.pl/event/kola/
Jedna osoba może zarezerwować miejsca maksymalnie dla 4 osób.
W razie zmiany planów serdecznie prosimy o przesłanie wiadomości o rezygnacji do profilu pokazów na Facebooku, abyśmy mogli zwolnić miejsca w systemie rezerwacyjnym.
Rezerwacja wygasa o 18:25. Zastrzegamy sobie prawo wpuszczenia po tej godzinie na wolne miejsca osób, które przyszły do Chatki Żaka bez rezerwacji.