Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

SKPB Lublin 1971- 2021

SKPB Lublin 1971- 2021

Nadchodzi… zbliża się… jubileusz 50 lecia założenia SKPB Lublin!

Nasze koło powstało na początku grudnia 1971 r. Jesienią 2021 r. planujemy uroczyste obchody tego wydarzenia. Ale zanim to nastąpi i zanim zaprosimy Was do wspólnego świętowania, prowadzimy akcję „Zbieramy wspomnienia”. Okrągłe daty skłaniają do wspomnień i podsumowań więc i my chcielibyśmy zebrać to, co wydarzyło się przez 50 lat działalności SKPB Lublin.

Co zbieramy?

– wspomnienia z rajdów, kursów, baz, wydarzeń kołowych, wyjazdów, z „życia kołowego” oraz o konkretnych osobach. Wspomnienia w formie pisanej – nie muszą to być długie teksty- zbierają Paweł Sygowski (sygopawlo@poczta.onet.pl) oraz Łukasz Bajda (lukasz.bajda@gmail.com). Można też kontaktować się z nami przez wysłanie wiadomości prywatnej na facebooku lub przez ogólnego maila kołowego: kontakt.skpb.lublin@gmail.com Zbieramy wspomnienia z całej działalności Koła, zarówno z lat 70 XX w., jak i zupełnie współczesne. 

– zdjęcia z wszelkich wydarzeń kołowych oraz baz – szukamy także zdjęć z ostatnich lat. Niestety dzięki aparatom w telefonach większość zdjęć z rajdów i innych wydarzeń przepada kasowana po powrocie lub podczas wymiany sprzętu na nowszy. W sprawie przekazania zdjęć (zdjęcia analogowe najlepiej w postaci skanów) prosimy kontaktować się z Anką Śliwa (sliwka.anka@gmail.com) albo przez wysłanie wiadomości prywatnej na facebooku lub przez ogólnego maila kołowego: kontakt.skpb.lublin@gmail.com. Jeżeli ktoś chciałby przekazać zdjęcia do archiwum kołowego, prosimy najpierw o kontakt i ustalenie w jaki sposób najlepiej to zrobić.

– skany wszelkiego rodzaju ulotek, plakatów folderów rajdowych i innych wydawnictw kołowych. Mogą to być oczywiście także same wydawnictwa, ale wiemy, że z takimi pamiątkami ciężko się rozstawać. Kontakt w sprawie przekazania materiałów z Anką Śliwa (sliwka.anka@gmail.com) albo przez wysłanie wiadomości prywatnej na facebooku lub przez ogólnego maila kołowego: kontakt.skpb.lublin@gmail.com

W grafice wykorzystano zdjęcia z archiwum Andrzeja „Hansa” Kozłowskiego, Pawła Golemana oraz Kornelii Kurach.