Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Rajd dwudniowy – Pradolina Wieprza

Rajd dwudniowy – Pradolina Wieprza

Wiosna to idealny czas na obserwację budzącej się przyrody oraz ptaków. A gdzie robić to lepiej niż na rozlewiskach?

W imieniu Studenckiego Kola Przewodników Beskidzkich oraz Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych zapraszamy na rajd po Obszarze Chronionego Krajobrazu „Pradolina Wieprza”.

Wydarzenie na Facebooku

Pradolina Wieprza, czyli dolny ujściowy odcinek Wieprza, to kraina stosunkowo mało znana, ale z pewnością warta odkrycia. Wieprz wczesną wiosną prezentuje się prawie jak Biebrza – nizinna, mocno meandrująca rzeka rozlewa się malowniczo po rozległych łąkach i pastwiskach, dając schronienie i miejsce wypoczynku licznym ptakom podczas wiosennych przelotów. Z kolei nadwieprzańskie miejscowości kryją liczne zabytki: kościoły, dwory i pałace.

Rajd odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2022 r. Przewidziany jest nocleg w warunkach turystycznych pod dachem (należy mieć ze sobą karimatę i śpiwór). Dojazd wynajętym busem.

Zbiórka: 9.04 o godz. 7:00 pod Chatką Żaka.

Planowana trasa przejścia:
Dzień 1: Jeziorzany – Baranów – Drążgów – Sobieszyn – Brzozowa.
Dzień 2: Brzozowa – Sobieszyn – Blizocin – Wola Blizocka – Jeziorzany (trasa może ulec zmianie ze względu na lokalne podtopienia)

Liczba miejsc ograniczona.
Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie oraz wniesienie opłaty za transport w wysokości 54 zł. Numer konta zostanie podany osobom, które zgłoszą chęć udziału w rajdzie.

Prowadzący: Michał Zieliński – przewodnik SKPB Lublin i pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego: michal.zielinski@interia.pl

Prosimy o wyrozumiałość w kwestii odpowiedzi na zgłoszenia – Prowadzący przebywa w godzinach przedpołudniowych i wczesnopopołudniowych w pracy i nie zawsze ma wówczas możliwość natychmiastowego odpisania na mail.