Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

Osły, konie i koczownicy w Tien-Szan – Pokaz slajdów

Osły, konie i koczownicy w Tien-Szan – Pokaz slajdów

Zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przewie Spotkanie z Podróżą. Tym razem Artur Porębski, przewodnik SKPB Lublin, zabierze nas do Kirgistanu. Przekonacie się, że na takie wyjazdy także można zabierać dzieci 🙂

Wydarzenie na Facebooku

Tak Artur zapowiada swój pokaz:

Na mapie hipsometrycznej Kirgizja to głównie kolor czerwony i brązowy, Góry Tien Szan. W Kirgizji ponad 93% kraju to góry, średnia wysokość to 2750 m n.p.m.

Z jeżdżenia palcem po mapie rodzą się marzenia, a z nich plany i wreszcie konkretne podróże. Jeszcze do XIX wieku w tym kraju praktycznie nie było miast, ludność stanowili w większości koczownicy. W takich miejscach nikt nie pozwoli ci przejść bez zamienienia chociażby kilku słów. Gościnność jest złotą zasadą.

Kraj z racji swojego położenia, historii i biedy był przez wieki izolowany od reszty świata. Nawet w miastach spotyka się ludzi w tradycyjnych ubraniach.

Od kilku lat można dość tanio (600-1100 zł) i bez wiz dolecieć do Ałma – Aty w Kazachstanie, a stamtąd w 3-4 h autobusem lub taksówką do Biszkeku. Trzeba tam jeździć dopóki nie zadepczą tego miejsca tłumy turystów. Stąd też nasze dwie letnie podróże do Kirgizji w roku 2018 i 2019.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapisy na spotkanie prowadzimy tylko przez wysłanie wiadomości prywatnej do profilu Przez Świat. Spotkania z Podróżą na Facebooku. Liczba miejsc jest ograniczona do 150, ze względu na przepisy ppoż. W sali nie wolno siedzieć na podłodze, schodach, ani stać.

Spotkanie odbędzie się w Małej Sali Widowiskowej ACK Chatka Żaka, 26.09 o 18:30. Prosimy o przybycie 10-15 min wcześniej oraz o punktualność. Po rozpoczęciu pokazu nie ma możliwości wejścia do sali.