Grażyna Wnuk (Prezes): 500 481 405
Paweł Goleman (Zawadka): 607 062 886
kontakt.skpb.lublin@gmail.com

20 lat w Zawadce

20 lat w Zawadce

Zapraszamy na spotkanie wspomnieniowe poświęcone Chałupie SKPB Lublin w Zawadce Rymanowskiej. To już 20 lat…


Na początku była chałupa. Stuletnia prawie, łemkowska chyża kupiona od miejscowych gospodarzy. Nadająca się do gruntownego remontu, który zresztą trwa do dziś. Ale niemal od pierwszej chwili stała się magnesem ciągnącym do Zawadki kolejne kołowe pokolenia. I nie tylko kołowe. Po 20 latach Chałupa to nasze miejsce w Beskidzie Niskim, do którego wracamy za każdym razem z radością. Miejscem, gdzie czas wolniej płynie, a jedynym zmartwieniem jest czy wybrać spacer na Cergową, Piotrusia czy może na zachód słońca na Popową. I tak, od 20 lat jesteśmy w Zawadce…

Z tej okazji zapraszamy na spotkanie poświęcone 20-leciu naszej Chałupy organizowane w ramach spotkań podróżniczych na Festiwalu Bakcynalia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 października o godzinie 16.00 w lubelskiej Chatce Żaka. Będzie to czas na wspominki związane z Chałupą. Każdy, kto chce dołączyć jakieś swoje wspomnienie jest mile widziany. Spotkanie ma charakter otwarty. Przedstawimy prezentację o Bazie, ale chcielibyśmy, żeby publiczność włączyła się do wspólnej opowieści o tym niezwykłym miejscu, które od 1998 roku przyciąga kolejne Kołowe (i nie tylko) roczniki.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zapraszamy! Na zachętę załączamy kilka zdjęć Chałupy i okolic z różnych lat. Autorami zdjęć są Jerzy Wnuk, Zbyszek Grymuza, Ewa Sobiecka i Paweł Wnuk.